Bunnings

Weed Killer & Garden Pest Control

Showing 36 of 268 results

On Guard Snail Trap Twin Pack
On Guard

On Guard Snail Trap Twin Pack

3.8(13)

$14.24

Burnet's 2L Lawn 2 In 1 Hose Pack
Burnets

Burnet's 2L Lawn 2 In 1 Hose Pack

2(4)

$16.51

$8.26 per litre
DeWALT 18V XR Power Pruner DCMPP568N-XE - Skin Only
DEWALT

DeWALT 18V XR Power Pruner DCMPP568N-XE - Skin Only

4.7(15)

Special Order

$264.65

Bondall Water Jet Power Washer
Bondall

Bondall Water Jet Power Washer

3.2(48)

$28.98

Grosafe 750ml Knockdown Ready-to-Use Weedkiller
Grosafe

Grosafe 750ml Knockdown Ready-to-Use Weedkiller

1(1)

$9.94

$1.33 per 100ml
Kiwicare 250ml Plant Health Spectrum Concentrate
Kiwicare

Kiwicare 250ml Plant Health Spectrum Concentrate

(0)

$24.88

$9.95 per 100ml
OCP 20L Slasher Weedkiller Concentrate
OCP

OCP 20L Slasher Weedkiller Concentrate

(0)

Special Order

$584.69

$29.23 per litre
Gardena 450ml Soft Sprayer
Gardena

Gardena 450ml Soft Sprayer

5(3)

$22.21

AEG 200mm Auger Bit ADT1 - Skin Only
AEG

AEG 200mm Auger Bit ADT1 - Skin Only

(0)

Special Order

$160

OCP 3L Ready To Use Slasher Eco-Organic Weedkiller
OCP

OCP 3L Ready To Use Slasher Eco-Organic Weedkiller

3.7(3)

$49.55

$16.52 per litre
OCP 750ml Eco-Fungicide RTU
OCP

OCP 750ml Eco-Fungicide RTU

1(1)

$19.19

$2.56 per 100ml
Silvan Lid To Suit 15L Backpack Sprayer
Silvan

Silvan Lid To Suit 15L Backpack Sprayer

(0)

Special Order

$11.67

Yates 500g Nature's Way Derris Dust
Yates

Yates 500g Nature's Way Derris Dust

3(2)

$14.93

$2.99 per 100g
In-store only
Ryobi Sprayer Nozzle - 2 Pack
Ryobi

Ryobi Sprayer Nozzle - 2 Pack

5(1)

Special Order

$12.48

Roundup 540ml Concentrate Naturals Weedkiller
Roundup

Roundup 540ml Concentrate Naturals Weedkiller

(0)

$36.89

$6.83 per 100ml
AEG 4-Nozzle Sprayer Boom
AEG

AEG 4-Nozzle Sprayer Boom

(0)

Special Order

$42.98

Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community