Bunnings

Weed Killer & Garden Pest Control

Showing 36 of 268 results

Grosafe 200ml Enspray99 Oil Insect Spray
Grosafe

Grosafe 200ml Enspray99 Oil Insect Spray

5(2)

$15.38

$7.69 per 100ml
Roundup 140ml Advance Liquid Concentrate Weedkiller
Roundup

Roundup 140ml Advance Liquid Concentrate Weedkiller

3(2)

$17.34

$12.39 per 100ml
Yates 200ml Conqueror All Seasons Oil
Yates

Yates 200ml Conqueror All Seasons Oil

4.5(4)

$13.88

$6.94 per 100ml
Ryobi Telescopic Lance And Gun
Ryobi

Ryobi Telescopic Lance And Gun

4.5(2)

Special Order

$36.98

Silvan 8L ProGrade Hand Sprayer
Silvan

Silvan 8L ProGrade Hand Sprayer

3.8(48)

$109

Solo 20L Classic Backpack Sprayer
Solo Sprayers

Solo 20L Classic Backpack Sprayer

(0)

Special Order

$274

In-store only
Yates 200ml Fungus Fighter
Yates

Yates 200ml Fungus Fighter

(0)

$18.88

$9.44 per 100ml
In-store only
Yates 750ml Mavrik Insect Spray
Yates

Yates 750ml Mavrik Insect Spray

4.4(5)

$18.65

$2.49 per 100ml
Yates 200g Copper Oxychloride Fungicide
Yates

Yates 200g Copper Oxychloride Fungicide

3.9(7)

$22.57

$11.29 per 100g
In-store only
Grosafe 200ml BioNeem Insecticide
Grosafe

Grosafe 200ml BioNeem Insecticide

(0)

$32.98

$16.49 per 100ml
In-store only
Yates 500g Blitzem Snail And Slug Pellets
Yates

Yates 500g Blitzem Snail And Slug Pellets

4.5(15)

$5.19

$1.04 per 100g
Silvan Extendable Spray Gun
Silvan

Silvan Extendable Spray Gun

2.9(8)

$29

OCP 500ml Eco-Oil Concentrate
OCP

OCP 500ml Eco-Oil Concentrate

(0)

$29.92

$5.98 per 100ml
Garden Basics Weedkiller 750ml RTU
Garden Basics

Garden Basics Weedkiller 750ml RTU

5(1)

$10.73

$1.43 per 100ml
Kiwicare 1L Weed Weapon Extra Strength Concentrate
Kiwicare

Kiwicare 1L Weed Weapon Extra Strength Concentrate

5(6)

$58.09

$5.81 per 100ml
Nylex 2L Garden Battery Sprayer
Nylex

Nylex 2L Garden Battery Sprayer

4.1(34)

$48.27

Yates 750ml Fungus Gun
Yates

Yates 750ml Fungus Gun

4.3(22)

$17.54

$2.34 per 100ml
Yates 200ml Sprayfix
Yates

Yates 200ml Sprayfix

5(2)

$13.78

McGregor's 200ml Moss Control Concentrate
McGregor's

McGregor's 200ml Moss Control Concentrate

5(1)

$9.20

$4.60 per 100ml
Kiwicare 1L Weed Weapon Long Term
Kiwicare

Kiwicare 1L Weed Weapon Long Term

5(1)

$22.69

$2.27 per 100ml
Kiwicare 200g Organic Super Sulphur
Kiwicare

Kiwicare 200g Organic Super Sulphur

4.7(3)

$15.49

$7.75 per 100g
Makita 18V Backpack Sprayer Kit DUS158SF
Makita XGT

Makita 18V Backpack Sprayer Kit DUS158SF

(0)

Special Order

$672

Kiwicare 4L Weed Weapon Pump And Spray Long Term
Kiwicare

Kiwicare 4L Weed Weapon Pump And Spray Long Term

4.3(4)

$61.01

$15.25 per litre
Kiwicare 200g Weed Weapon Preventer
Kiwicare

Kiwicare 200g Weed Weapon Preventer

2.3(3)

$20.27

$10.14 per 100g
Yates 200ml Success Ultra Insect Control
Yates

Yates 200ml Success Ultra Insect Control

3.5(2)

$37.89

$18.95 per 100ml
Yates 1kg Blitzem Snail And Slug Pellets
Yates

Yates 1kg Blitzem Snail And Slug Pellets

4.5(42)

$9.89

$0.99 per 100g
Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community