Bunnings

Lawn Fertilisers

Showing 36 of 56 results

Yates 3kg Weed 'N' Feed Granular Mosskiller
Yates

Yates 3kg Weed 'N' Feed Granular Mosskiller

5(2)

$29.19

$9.73 per 1kg
Yates 4L Hose On Weed 'N' Feed
Yates

Yates 4L Hose On Weed 'N' Feed

3.8(51)

$30.46

$7.62 per litre
Seasol 1.2L Hose On Lawn Care
Seasol

Seasol 1.2L Hose On Lawn Care

4.2(17)

$10.46

$8.72 per litre
Big Value 8kg Blood And Bone
Big Value

Big Value 8kg Blood And Bone

4.8(33)

$27.14

Big Value 8kg Lawn Fertiliser
Big Value

Big Value 8kg Lawn Fertiliser

4.8(17)

$23.92

Seasol 2 x 2L Lawn And Turf Starter Hose On - Twin Pack
Seasol

Seasol 2 x 2L Lawn And Turf Starter Hose On - Twin Pack

4.3(13)

$27.53

$6.88 per litre
Big Value 8kg Garden Lime
Big Value

Big Value 8kg Garden Lime

4.4(8)

$13.81

$1.73 per 1kg
Yates 12.5kg Granular Weed'N'Feed
Yates

Yates 12.5kg Granular Weed'N'Feed

2.9(9)

$44.52

$3.56 per 1kg
Yates 1L Weed 'N' Feed Concentrate
Yates

Yates 1L Weed 'N' Feed Concentrate

3.5(6)

$15.36

$15.36 per litre
Yates 2.4L Hose On Ready To Use Weed 'N' Feed
Yates

Yates 2.4L Hose On Ready To Use Weed 'N' Feed

4.8(4)

$22.14

$9.23 per litre
Daltons 8kg Premium Lawn Fertiliser
Daltons

Daltons 8kg Premium Lawn Fertiliser

4.5(4)

$54.29

$6.79 per 1kg
Kiwicare 2.8kg LawnPro All In One Spreader
Kiwicare

Kiwicare 2.8kg LawnPro All In One Spreader

(0)

$43.55

$15.55 per 1kg
Egmont 2kg Super Phosphate
Egmont

Egmont 2kg Super Phosphate

5(4)

$12.94

$6.47 per 1kg
Big Value 8kg Dolomite
Big Value

Big Value 8kg Dolomite

4.8(4)

$21.49

$2.69 per 1kg
Seasol 2 x 2L For Lush Green Lawns Hose On - Twin Pack
Seasol

Seasol 2 x 2L For Lush Green Lawns Hose On - Twin Pack

4.5(81)

$31.94

$7.99 per litre
Yates 750g Grub And Porina Granular Killer
Yates

Yates 750g Grub And Porina Granular Killer

(0)

$42.89

$5.72 per 100g
Egmont 2.5L Sulphate Of Iron
Egmont

Egmont 2.5L Sulphate Of Iron

4.5(8)

$11.44

$4.58 per litre
Yates 2L Hose On Lawn Fertiliser
Yates

Yates 2L Hose On Lawn Fertiliser

4(4)

$24.92

$12.46 per litre
Daltons Gypsum Clay Breaker & Soil Conditioner 8kg
Daltons

Daltons Gypsum Clay Breaker & Soil Conditioner 8kg

4.7(3)

$18.88

$2.36 per 1kg
Big Value 8kg Blue Complete Fertiliser
Big Value

Big Value 8kg Blue Complete Fertiliser

3.7(10)

$37.36

$4.67 per 1kg
Egmont 1kg Sulphate Of Potash
Egmont

Egmont 1kg Sulphate Of Potash

4.9(8)

$12.73

$1.27 per 100g
Scotts Lawn Builder 4L Lawn Complete
Lawn Builder

Scotts Lawn Builder 4L Lawn Complete

2(5)

$28.34

$7.09 per litre
Kiwicare 2.8kg LawnPro Lawn Thickener Spreader
Kiwicare

Kiwicare 2.8kg LawnPro Lawn Thickener Spreader

1(1)

$43.79

$15.64 per 1kg
Daltons 3.5kg Premium Lawn Fertiliser
Daltons

Daltons 3.5kg Premium Lawn Fertiliser

(0)

$30.08

$8.59 per 1kg
Yates 500g All Purpose Thrive Soluble Fertiliser
Yates

Yates 500g All Purpose Thrive Soluble Fertiliser

4.7(17)

$15.76

$3.15 per 100g
Yates 6kg Weed 'N' Feed Mosskiller Granular
Yates

Yates 6kg Weed 'N' Feed Mosskiller Granular

4(4)

$48.83

$8.14 per 1kg
Yates 300g Grub And Porina Granular Killer
Yates

Yates 300g Grub And Porina Granular Killer

(0)

$23.41

$7.80 per 100g
Egmont 500g Hydrated Lime
Egmont

Egmont 500g Hydrated Lime

4.8(4)

$9.94

Yates 2.5kg Grub & Porina Granular Killer
Yates

Yates 2.5kg Grub & Porina Granular Killer

5(1)

$89.89

$35.96 per 1kg
Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community