Bunnings

Lawn Fertilisers

Showing 20 of 56 results

Yates 2L Hose-On Weed 'N' Feed
Yates

Yates 2L Hose-On Weed 'N' Feed

3.9(8)

$22.14

$11.07 per litre
Egmont 750g Urea
Egmont

Egmont 750g Urea

4.3(3)

$10.82

$1.44 per 100g
TomatoBlast 397g Grow Big Tomatoes
Rootblast

TomatoBlast 397g Grow Big Tomatoes

(0)

$12.24

$3.08 per 100g
Yates 500ml Leaf Greener Iron Chelate Plant Health Pack
Yates

Yates 500ml Leaf Greener Iron Chelate Plant Health Pack

4.9(11)

$15.86

$3.17 per 100ml
Burnet's 750g Lawn Insect Control
Burnets

Burnet's 750g Lawn Insect Control

(0)

$15.64

$2.09 per 100g
Yates 500g Thrive Flower and Fruit Soluble Fertiliser
Yates

Yates 500g Thrive Flower and Fruit Soluble Fertiliser

4.6(18)

$15.77

$3.15 per 100g
Egmont 1kg Magnesium Sulphate
Egmont

Egmont 1kg Magnesium Sulphate

3.7(3)

$11.81

$1.18 per 100g
Yates Trace Elements Mix Plant Health Pack    500ml
Yates

Yates Trace Elements Mix Plant Health Pack 500ml

4.8(8)

$16.89

$3.38 per 100ml
Egmont 1kg Aluminium Sulphate
Egmont

Egmont 1kg Aluminium Sulphate

5(1)

$10.91

$1.09 per 100g
Yates Lawn Fertiliser Quarterly Hose-On 2L
Yates

Yates Lawn Fertiliser Quarterly Hose-On 2L

3(1)

$47.90

$23.95 per litre
Egmont 2kg Sulphate Of Ammonia
Egmont

Egmont 2kg Sulphate Of Ammonia

4.8(5)

$12.82

$6.41 per 1kg
Egmont 600g Trace Elements
Egmont

Egmont 600g Trace Elements

4(2)

$10.97

$1.83 per 100g
In-store only
Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community