Bunnings

Lawn Pest & Weed Control

Showing 36 of 46 results

Garden Basics Weedkiller Concentrate 1L
Garden Basics

Garden Basics Weedkiller Concentrate 1L

4.1(9)

$22.89

$2.29 per 100ml
Garden Basics Weedkiller Concentrate 200ml
Garden Basics

Garden Basics Weedkiller Concentrate 200ml

5(4)

$9.89

$4.95 per 100ml
Roundup 1L Fast Action Ready to Use Weedkiller
Roundup

Roundup 1L Fast Action Ready to Use Weedkiller

4.5(13)

$21.28

$2.13 per 100ml
Yates 200ml Turfix Lawn Weed Spray
Yates

Yates 200ml Turfix Lawn Weed Spray

5(1)

$24.90

$12.45 per 100ml
Kiwicare 800ml LawnPro Turfclean Ultra Concentrate
Kiwicare

Kiwicare 800ml LawnPro Turfclean Ultra Concentrate

3.8(5)

$51.89

$6.49 per 100ml
Kiwicare 600g LawnPro Protect
Kiwicare

Kiwicare 600g LawnPro Protect

3.5(4)

$29.89

$4.98 per 100g
Yates 200ml Prickle Weedkiller
Yates

Yates 200ml Prickle Weedkiller

3(2)

$18.88

$9.44 per 100ml
Yates 1L Turfix Lawn Weed Spray
Yates

Yates 1L Turfix Lawn Weed Spray

4.5(4)

$60.89

$60.89 per litre
Kiwicare 200ml LawnPro Turfclean Ultra Concentrate
Kiwicare

Kiwicare 200ml LawnPro Turfclean Ultra Concentrate

4.5(2)

$26.93

$13.47 per 100ml
Yates Zero 5L Tough Weedkiller
Yates

Yates Zero 5L Tough Weedkiller

4.6(7)

$63.84

$12.77 per litre
Grosafe 1L Knockdown Weedkiller
Grosafe

Grosafe 1L Knockdown Weedkiller

(0)

$24.89

$2.49 per 100ml
Yates 3L Zero Rapid 1-Hour Action Weedkiller Big Gun
Yates

Yates 3L Zero Rapid 1-Hour Action Weedkiller Big Gun

4.8(4)

$48.48

$16.16 per litre
Yates 200ml Amitrole Weedkiller
Yates

Yates 200ml Amitrole Weedkiller

5(1)

$26.25

$13.13 per 100ml
Roundup 5L Tough Spray Ready Weedkiller
Roundup

Roundup 5L Tough Spray Ready Weedkiller

5(1)

$81.89

$16.38 per litre
Groventive Garden Insecticide
Grosafe

Groventive Garden Insecticide

5(1)

$39.01

$19.51 per 100ml
Garden Basics Weedkiller Concentrate 500ml
Garden Basics

Garden Basics Weedkiller Concentrate 500ml

3(2)

$16.12

$3.22 per 100ml
Yates 500ml Turfix Lawn Weed Spray
Yates

Yates 500ml Turfix Lawn Weed Spray

5(1)

$43.96

$8.79 per 100ml
Yates 3L Zero Tough Ready To Use Weedkiller
Yates

Yates 3L Zero Tough Ready To Use Weedkiller

4.2(11)

$45.71

$15.24 per litre
Roundup 5L Fast Action Ready to Use Pump'N'Go Weedkiller
Roundup

Roundup 5L Fast Action Ready to Use Pump'N'Go Weedkiller

4.1(8)

$80.76

$16.15 per litre
Garden Basics Weedkiller Concentrate 5L
Garden Basics

Garden Basics Weedkiller Concentrate 5L

5(1)

$99.89

$19.98 per litre
Kiwicare 3kg LawnPro Protect
Kiwicare

Kiwicare 3kg LawnPro Protect

4.5(2)

$134.99

$45 per 1kg
In-store only
Kiwicare 200ml LawnPro Mossclear Concentrate
Kiwicare

Kiwicare 200ml LawnPro Mossclear Concentrate

(0)

$19.93

$9.97 per 100ml
Grosafe 500ml Groventive Garden Insecticide
Grosafe

Grosafe 500ml Groventive Garden Insecticide

(0)

$58.46

$11.69 per 100ml
Grosafe 500ml Knockdown Weedkiller
Grosafe

Grosafe 500ml Knockdown Weedkiller

(0)

$16.30

$3.26 per 100ml
Kiwicare 400ml LawnPro Turfclean Ultra Concentrate
Kiwicare

Kiwicare 400ml LawnPro Turfclean Ultra Concentrate

1.6(5)

$38.34

$9.59 per 100ml
Yates Zero Tough Weedkiller
Yates

Yates Zero Tough Weedkiller

5(2)

$19.92

$2.66 per 100ml
Grosafe 200ml Knockdown Weedkiller
Grosafe

Grosafe 200ml Knockdown Weedkiller

(0)

$10.93

$5.47 per 100ml
Big Value 1L Seaweed Bio-Stimulant
Big Value

Big Value 1L Seaweed Bio-Stimulant

2.7(3)

$8.51

$0.85 per 100ml
Yates 750ml Zero Rapid Weed Spray
Yates

Yates 750ml Zero Rapid Weed Spray

5(2)

$15.48

$2.06 per 100ml
Yates 750ml Turfix Lawn Weed Spray
Yates

Yates 750ml Turfix Lawn Weed Spray

4.5(2)

$18.88

$2.52 per 100ml
Yates 200ml Surrender Moss And Algae Killer
Yates

Yates 200ml Surrender Moss And Algae Killer

4.3(6)

$22.89

$11.45 per 100ml
Logo - Workshop - Bunnings Branded - Transparent
Bunnings Workshop is an online community for D.I.Y. and gardening discussion. Get your questions answered at workshop.bunnings.com.au

Get inspired by projects from the Bunnings Workshop community